واردات

مواد لبنی

لبنیات

شیر از ابتدا توسط انسان برای تولید محصولات مغذی تازه و قابل نگهداری استفاده می شد شرکت مهر جهانگیر لبنیات و مشتقات دیگر شیر از جمله کره و مواد اولیه لبنی مانند. پودر پروتئین آب پنیر را از مناطقی مانند اقیانوسیه و اروپا وارد می کند.

خامه

شیر

کره

پنیر

ماست

چای

چای نوشیدنی معطریست که عموما با ریختن آب جوش و یا داغ بر روی برگ های گیاه کاملیا سیننسیس آماده می شود. این شرکت چای را از سری لانکا، کنیا و هند وارد می کند و این محصول را میان تولید کنندگان محلی و شرکت های بسته بندی پخش می کند.

  • چای احتمال حمله قلبی را کاهش می دهد.
  • چای سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
  • چای برای سلامت استخوان ها مفید است.

روغن حیوانی و گیاهی

روغن از چربی های گیاهی ، حیوانی یا مصنوعی است که در سرخ کردن ، پخت و انواع دیگر آشپزی ها استفاده می شود. همچنین از روغن در تهیه مواد غذایی و طعم دهنده های بدون استفاده از حرارت، استفاده می شود ، مانند سس سالاد استفاده می شود و از این نظر ممکن است استفاده از عبارت روغن خوراکی مناسب تر باشد.

روغن زیتون

روغن نارگیل

روغن ذرت

animal feed

خوراک دام

صنعت پرورش دام و طیور در ایران بسیار گسترده است و تعداد زیادی از این مزارع در کشور وجود دارد که در حال پرورش دام و تولید مرغ، گوشت و تخم مرغ هستند. به همین علت، خوراک دام و طیور یکی از بخش های اصلی واردات در ایران را در بر می گیرد. شرکت مهر جهانگیر خوراک دام مانند دانه سویا، ذرت و مکمل های غذایی حیوانات مانند متیونین و لسین را وارد می کند.